czwartek, 7 listopada 2013

Wracam, przeprosiny i rok bloga

Wracam!
Po skończeniu urlopu i przerwy wakacyjnej w zajęciach na które chodzę, oraz po rozpoczęciu nauki kolejnej rzeczy, zostałam totalnie przytłoczona ilością pracy i zajęć , które sobie sama narzuciłam. Po ponad miesiącu życia w biegu, na kanapkach z pasztetem sojowym, i bez żadnego wpisu tutaj, stwierdzam że dalej tak się nie da i z bólem serca muszę z czegoś zrezygnować -  i nie będzie to gotowanie i blog. 


Z bloga usunęłam wpisy z winami Celebro – jak się okazało (informacja od producenta) nie są one wegańskie ani wegetariańskie, w procesie klarowania jest używana żelatyna. BARDZO PRZEPRASZAM za moją wpadkę i dziękuję czytelniczce za zwrócenie mi na to uwagi. Jako osoba prywatna oczywiście chcę unikać takich wpadek, a jako blogerce nie mogą mi się one zdarzać – będę na przyszłość ostrożniejsza i przy zakupach, i przy podejmowaniu współpracy. Cóż, jestem jeszcze początkującą weganką, a człowiek uczy się na błędach… Naprawdę brak mi słów żeby opisać jak mi głupio :-(. Mogę tylko jeszcze raz przeprosić.


Teraz trochę pozytywniej
W czasie tej przerwy minął pierwszy rok bloga, z tej okazji małe podsumowanie:
 • zakładając bloga byłam wegetarianką, gdzieś w okolicach maja ja i blog przeszliśmy na weganizm :-)
 • opublikowałam 110 postów, w tym 104 przepisy (z czego 13 to przepisy wegetariańskie - na Waszą prośbę ich nie usuwałam, część jest zweganizowana w wersjach roboczych)
 • otrzymałam w sumie 453 komentarze -większość bardzo pozytywnych, za wszystkie oczywiście bardzo dziękuję, naprawdę dają dużo radości i motywacji
 • blog zdobył 76 obserwujących i 522 like`i (jak to się odmienia :)?) na Facebooku. Każdy tak samo mnie cieszy i nadal zadziwia :-) (tyle jest lepszych wegańskich blogów, jeszcze długa droga przede mną)
 • rozpoczęłam cykl „Co je weganka”, chociaż trudno tak to na razie nazwać bo jest jeden wpis :-] ale sporo foto w archiwum czekających na opisanie
 • zorganizowałam jedną akcję „Sezam”, czego już się więcej nie podejmę, bo po pierwsze nie potrafiłam odrzucić żadnego wpisu i ostatecznie przyjmowałam nawet te nie spełniające wszystkich warunków, po drugie nie udało mi się zebrać do podsumowania akcji, a na to biorący udział w akcjach liczą
 • od początku istnienia bloga, został on wyświetlony 176 659 razy
 • najczęściej wyszukiwane hasła, przez które do mnie trafiacie to:

  1. Ryż z warzywami
  2. Zupa kalafiorowa
  3. Kapusta z grochem
  4. Surówka z selera
  5. Hummus przepis
  6. Tahini
  7. Kapusta z grzybami
  8. Zupa pieczarkowa
  9. Botwinka
  10. Surówka z buraków

I chyba najważniejsze: w tym czasie od kilku osób usłyszałam – wprost lub przez internet, znajomych i nie – że dzięki mnie przestały jeść mięso/ograniczyły mięso i myślą o odstawieniu/a nawet przeszły na weganizm. Szalenie mnie to cieszy, tym bardziej, że ja nikogo nie namawiam i nie nawracam, po prostu gotuję ( i częstuję ;) ) i odpowiadam na pytania, jeśli ktoś wykazuje zainteresowanie tematem.

Podsumowując, chyba nie jest tak źle :-). Przerwy i chwilowe braki czasu na bloga wynikają z mojej innej dość czaso- i energochłonnej pasji, ale chciałabym zakończyć to co zaczęłam, i pisać regularnie – może nie bardzo często i kosztem jakości zdjęć ( i tak nie powalają :D) , ale jednak w miarę regularnie.

Dziękuję wszystkim to czytającym bo bez was nie było by bloga (i jeszcze raz przepraszam).

5 komentarzy:

 1. Dobrze, że jesteś, i nie miej wątpliwości, że Twój blog i przepisy się przydają :))

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję całego roku i wszystkich sukcesów i oczywiście życzę, aby było ich jeszcze więcej! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Na dniach zrobię te kotlety, bo wydają się proste i szybkie. I co najważniejsze - bez smażenia, którego nie lubię ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję i życzę więcej czasu na wszystkie Twoje obowiązki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam Hummus i gratuluję rocznicy :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...